OTEVÍRACÍ DOBA

PONDĚLÍ až PÁTEK – 7.30 – 22.00

SOBOTA – 10.00 – 22.00

NEDĚLE – 10.00 – 20.00

 

PROSTĚ KAFE

Kodaňská 53/555

101 00 Praha 10 – Vršovice

prostekafe@gmail.com

telefonní kontakt:

+420 722 623 772

+420 608 730 065

FB: „prostě kafe“

 

Základem kavárny je káva a to si velmi dobře uvědomujeme. Dlouho jsme vybírali dodavatele a dospěli jsme k závěru, že nám nejvíce vyhovují italské kávy. Vedle dvoupákového stroje na Espresso máme trvale dva mlýny zrnkové kávy.

V jednom je káva z Padovy, kterou připravuje Filipo Vescovi, zakladatel firmy Otto Note, což je sice mladá firma, která má však mnoho zkušeností s přípravou a pražením nejkvalitnější kávy. Káva Otto Note Gourmet je charakterizována vůněmi, které si zamilujete od prvního šálku. Pražení je umění, které vyžaduje citlivost a hluboké zkušenosti ovlivňující vlastnosti kávy podle časů, teploty, apod. Proto Filippo Vescovi, autor směsí, věnuje tolik pozornosti celému procesu, aby zaručil a udržel nejvyšší kvalitu. Námi podávaná směs osmi Arabic – Gourmet – je 100% Arabica, směs nejlepších káv z celého světa, její plnost a aromatická rovnováha se vyznačují chutí vanilky, opečeného chleba, růžového grapefruitu, meruňky a zralých třešní. Protože se jedná o 100% Arabicu, její chuť má jemně kyselý nádech.

Ve druhém mlýnu jsou zrna výrazně tmavší … Guglielmo Papaleo  začal  jako prodavač v obchodě s potravinami ve staré části města Catanzaro v Kalábrii. V roce 1945 se rozhodl otevřít si malý obchůdek na Corso Mazzini, ve kterém měl i malý kávovar a následně zahájil vlastní výrobu a prodej kávy. V obchodě měl i degustační místnost. Jeho obchod se stal velkým hitem v Catanzaru, což vedlo k otevření prvního baru Guglielmo.  V roce 1952 zakoupil několik  reklamních vozidel ve tvaru šálku kávy a rozšířil svůj prodej do celé provincie. Velká poptávka jej přiměla založit první velký sklad Guglielmo v Catanzaru. V roce 1984 vstoupil do společnosti Roberto Volpi a přinesl s sebou podnikatelského ducha  severní Itálie, avšak zachoval všechny tradice firmy z jižní Itálie. V těchto letech rostl obrat velmi rychle. Roberto Volpi je v současné době výkonným ředitelem společnosti. V březnu 1997 vstoupil do společnosti první vnuk Daniele Rossi, který je v současné době zodpovědným obchodním managerem pro severní a střední Itálii a managerem výroby. V září do firmy nastoupil druhý  vnuk Matteo Tubertini zodpovědný za zahraniční trh. Guglielmo je symbolem kvality, chuti a krásné vůně typické pro italské kávy z jihu. My podáváme Guglielmo Espresso Classico, které je zástupce typické italské chuťi. Je ideální pro ty, kteří hledají klasickou italskou kávu a chtějí prožít den se správnou energií. Guglielmo Espresso Classico je perfektní kombinace kávy Arabica (60%) a Robusta (40%), speciálně vybrané k vytvoření jedinečného a intenzivního aroma a chuti. Guglielmo je prostě „trefa do černého“.

Samozřejmě nenabízíme pouze kávu – navštivte sekci „jídla a nápoje“.

Každý měsíc je v naší kavárně nová výstava obrazů nebo fotografií. Vždy první středu v měsíci se konají vernisáže k výstavám.

Máte-li typ na zajímavou přednášku, besedu, autorské čtení, hudební večer, neváhejte nás kontaktovat.